سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۶:۰۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۰ فروردین ۱۳۹۱در ۶:۳۹ ب.ظ تعداد بازدید: 173 بازدید کد خبر:1252 چاپ خبر

رهبر معظم انقلاب جایگاه و نقش مجمع در حل و فصل مسائل كشور را تبیین كردند

0

تهران – حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز(یكشنبه) در دیدار رئیس و اعضای دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجمع را مظهر خرد جمعی در نظام اسلامی دانستند و تأكید كردند: بخشی از اساسی ترین مسایل كشور در مجمع حل و فصل می شود كه این موضوع نشانگر جایگاه بسیار مهم مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری،حضرت آیت الله خامنه ای در تبیین این جایگاه بسیار مهم، به وظایف مجمع در قانون اساسی اشاره كردند و افزودند: مشورت دادن به رهبری برای سیاستهای كلی نظام و تنظیم این سیاستها كه در واقع هندسه اساسی نظام و قوای سه گانه است، یكی از كارهای دارای اهمیت بالای مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی به موضوع حل معضلات كشور به عنوان یكی دیگر از وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره و تأكید كردند: وظیفه دیگر مجمع، تشخیص مصلحت در مواردی است كه بن بست بوجود می آید.

حضرت آیت الله خامنه ای درخصوص چارچوبهای تشخیص مصلحت افزودند: مصلحتی كه مجمع، تشخیص می دهد باید اكثریت قاطع اعضاء، به مصلحت بودن آن معتقد باشند.

ایشان اهم بودن مصلحت را یكی دیگر از چارچوبهای تشخیص مصلحت برشمردند و خاطرنشان كردند: باید دوره و زمان همه احكامی كه به عنوان مصلحت صادر می شود، مشخص باشد.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به حركت رو به جلوی كشور و نظام خاطرنشان كردند: مجمع تشخیص مصلحت نظام باید با نگاه مثبت به مسائل كشور، به این روند حركت رو به جلوی نظام، كمك كند.

ایشان در پایان ضمن قدردانی از زحمات آقای هاشمی رفسنجانی و اعضای دوره قبلی مجمع، افزودند: اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام باید در دوره جدید، ضمن حضور جدی، با پشتوانه كارشناسی و بررسی دقیق موضوعات ، با طراوت و نشاط به وظایف خود عمل كند.

در ابتدای این دیدار آقای هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ضمن تشكر از رهبر انقلاب اسلامی، به نامگذاری امسال به عنوان سال «حمایت از تولید ملی و كار و سرمایه ایرانی» اشاره كرد و افزود: این نامگذاری یكی از ضرورت های اساسی كشور است كه اجرای عملی آن تأثیر زیادی در حركت و پیشرفت كشور خواهد داشت.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط