سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۳:۲۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۰ فروردین ۱۳۹۱در ۹:۰۳ ق.ظ تعداد بازدید: 104 بازدید کد خبر:1216 چاپ خبر

50 درصد كل تجارت خارجی و صادرات دارو در كشور متعلق به استان لرستان است

0

خرم آباد – استاندار لرستان گفت: 50 درصد از كل تجارت خارجی و صادرات گیاهان دارویی و داروی انسانی و دامی كشور به لحاظ ارزشی از محل محصولات تولیدی استان لرستان به عنوان یكی از قطب های بزرگ و اصلی تولید دارو در كشور تامین و صادر می شود.

به گزارش ایرنا، حبیب الله دهمرده روز یكشنبه در شورای توسعه و برنامه ریزی استان لرستان افزود: این میزان صادرات دارو به خارج از كشور نشان دهنده ظرفیت و توانمندی ویژه استان لرستان در زمینه تهیه و تولید داور به لحاظ كمی و كیفی با برند مشخص و معتبر داخلی است.

وی اظهار داشت: براساس گزارشات دریافتی، درحال حاضر داروی تولیدی با برند استان لرستان در سطح كشورهای اروپایی و آمریكایی از جایگاه ویژه و منحصربفردی برخوردار است به گونه ای كه بخش عمده ای از كشورهای غربی از جمله كشور آمریكا خریدار دائم داروهای تولیدی استان لرستان هستند.

استاندار لرستان تصریح كرد: برهمین اساس با سرمایه گذاری مناسب و برنامه ریزی علمی و كارشناسی، استان لرستان می تواند به قطب تولید داروی گیاهی در سطح كشور و یكی از مراكز اصلی تهیه و صادرات محصولات این بخش تبدیل شود.

وی تاكید كرد: در شرایط اعمال فشارهای سیاسی و اقتصادی غربی ها به ایران اسلامی شاهد هستیم كه كشور آمریكا به عنوان عامل اصلی اعمال تحریم های اقتصادی ، یكی از خریداران و واردكنندگان محصولات تولیدی استان لرستان است و دراین شرایط دولت آمریكا برای تامین نیازهای خود به این استان و كشور نیازمند است.

دكتر دهمرده همچنین با اشاره به مبادلات تجاری استان لرستان با 35 كشور خارجی ، افزود: در شرایطی كه استكبار جهانی با اعمال تحریم های اقتصادی سعی در منزوی كردن ایران در حوزه اقتصادی دارد، استان لرستان به بیش از 35 كشور در چهار قاره اروپا، آسیا، آمریكا و افریقا محصول صادر می كند و محصولات كیفی و مرغوب تولیدی در لرستان امروز بازارویژه ای را در این كشورها بدست آورده است.

وی با اشاره به اینكه در عرصه فعالیت های صادراتی توجه به كیفیت و مرغوبیت كالا بسیار مهم است، اظهار داشت: كیفیت بالای محصولات تولیدی موجب جذب مشتریان بیشتر و تصاحب بهتر بازارهای جهانی برای حضور موثر در عرصه رقابتی صادرات است.

استاندار لرستان گفت: لرستان در زمینه سنگ، گیاهان دارویی، مصالح ساختمانی و سیمان، محصولات باغی و كشاورزی قابلیت بسیار بالایی در زمینه تولید و صادرات محصولات باكیفیت به كشورهای خارجی را دارد كه در صورت برنامه ریزی و بازاریابی درست و تولیدات كیفی، شاهد حضور موفق استان در عرصه صادرات غیرنفتی خواهیم بود.

دهمرده اظهار داشت: این حركت نه تنها موجب رونق و رشد اقتصادی استان لرستان خواهد شد بلكه زمینه مناسبی برای توسعه و شكوفایی اقتصادی كشور با ایجاد اشتغال و درآمد زایی بالا را فراهم می كند.

استاندار لرستان افزود: رشد 20 درصدی میزان صادرات غیرنفتی استان لرستان در سال 90 نسبت به سال 89 نشاندهنده موفقیت در اجرای برنامه ها و طرح های اجرا شده در حوزه فعالیت های تجاری و بازرگانی استان است كه این روند با تداوم برنامه های علمی و كارشناسی موجب رشد بهتر و بیشتر آن در سال جاری نیز خواهد شد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط