سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۴:۰۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۹ فروردین ۱۳۹۱در ۱:۵۳ ب.ظ تعداد بازدید: 256 بازدید کد خبر:1182 چاپ خبر

راه يابي عکاس لرستاني به جشنواره بين المللي هنرهاي تجسمي ‘ اکو’

0

هيئت داوران نخستين جشنواره بين‌الملي هنرهاي تجسمي اکو، از ميان چهار هزار اثر رسيده از 30 کشور جهان، 180 اثر منتخب هيئت داوران را معرفي کرد که در ميان آن‌ها نام سعيد سروش عکاس نام آشناي لرستاني به چشم مي‌خورد.

به گزارش خبرگزاري موج به نقل از روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي لرستان، هيئت داوران نخستين جشنواره بين‌الملي هنرهاي تجسمي اکو، از ميان چهار هزار اثر رسيده از 30 کشور جهان، 180 اثر منتخب هيئت داوران را معرفي کرد که در ميان آن‌ها نام سعيد سروش عکاس نام آشناي لرستاني به چشم مي‌خورد.
در آيين گشايش نمايشگاه در تالار اصلي يونسکو در فرانسه، ﻛﻮﻧﻴﭽﻴﺮو ﻣﺎﺗﺴﻮﺋﻮرا، مدير کل فعاليت‌هاي فرهنگي يونسکو، علي آهني، سفير جمهوري اسلامي ايران در فرانسه، دکتر محمدرضا مجيدي، سفير و نماينده دائم ايران در يونسکو و دکتر اخوان، رايزن فرهنگي ايران در فرانسه سخنراني کردند.
مراسم آغاز نمايشگاه با حضور بيش از يک‌هزار نفر همراه بود و هرجا نام هنرمندان ايراني و داوران بين‌المللي جشنواره برده مي‌شد با تشويق و شور و شوق حاضران همراه مي‌شد.
اين نمايشگاه که از سوي موسسه فرهنگي اکو در ايران برگزار شده، نخستين نمايشگاه هنر ايران است که پس از ثبت جهاني نوروز در يونسکو برگزار شده است.
موسسه فرهنگي اکو با هدف تبادل تجربه‌هاي هنري ميان هنرمندان معاصر با تاکيد بر زمينه‌هاي هويت فرهنگي در آثار هنرمندان معاصر جهان به‌ويژه ده کشور عضو اکو، نخستين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي اکو را برگزار کرده است.
دومين ميزبان نمايشگاه جهاني نوروز کشور قزاقستان است. روز 21 فروردين اين نمايشگاه در سه بخش عکس، کاريکاتور و گرافيک در قزاقستان به نمايش در مي‌آيند و پس از آن نيز به ديگر کشورهاي عضو اکو مي‌رود.
مراسم معرفي برندگان اهداي جوايز، ارديبهشت ماه سال 1391 در محل مؤسسه فرهنگي اکو در تهران با ارائه آثار برنده در سه رشته عکس، پوستر و کاريکاتور در نگارخانه ديپلماتيک اکو برگزار مي‌شود.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط