سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۶:۲۸:۳۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۱۹ فروردین ۱۳۹۱در ۸:۵۱ ق.ظ تعداد بازدید: 99 بازدید کد خبر:1155 چاپ خبر

بنیاد توسعه كار آفرینی زنان در لرستان راه اندازی شد

0

خرم آباد – مدیر كل امور بانوان و مشاور استاندار لرستان ازراه اندازی بنیاد توسعه كارآفرینی زنان درلرستان خبرداد.

‘روح انگیز جهان افروز’ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: با ایجاد این مركز می توان زمینه ایجاد فرصت های شغلی مناسب متناسب باتحصیلات دانشگاهی را برای بانوان فراهم كرد.

وی با اشاره به معضلاتی كه متوجه خانواده و بانوان جامعه است، افزود: یكی از معضلات اساسی استان لرستان موضوع مشكلات ازدواج و طلاق است كه علت و ریشه اصلی آن نیز ضعف آموزش و عدم برخورداری جوانان از مهارت های زندگی است .

وی بااشاره به رشد 5/16درصدی آمارطلاق درلرستان تصریح كرد: لازمه جلوگیری از بروز این معضل، احیای سنت حكمیت، ارایه خدمات مشاوره ای قبل و بعد از ازدواج برای دوام و بقای خانواده است.

جهان افروز با بیان اینكه با همكاری سازمان بهزیستی، دادگستری و كمیته امداد امام خمینی (ره) استان قرار است دو مركز مشاوره برای ارائه آموزش و ایجاد انگیزه و بهره گرفتن از مشاوران برای زوج های جوان ایجاد شود، گفت: یكی از اولویت های كاری امور بانوان استانداری لرستان در سال 91 ، انجام مشاوره و آموزش مهارت های زندگی است.

وی اظهار داشت: 16 هزار بانوی لرستانی سرپرست خانوار در طرح رحمت شركت دارند كه در دوره های آموزشی مهارت های زندگی، تربیت فرزند و همسرداری حضور خواهند یافت.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط