سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۲:۳۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۸ فروردین ۱۳۹۱در ۹:۰۵ ب.ظ تعداد بازدید: 122 بازدید کد خبر:1117 چاپ خبر

50 زنگ نمادین در مدارس نواخته می‌شد/زنگ‌ها نظام آموزشی را مختل کرده بود

0

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه بررسی‌ها نشان داد که بیش از 50 زنگ نمادین در طول سال در مدارس کشور نواخته می‌شد، گفت: این زنگ‌ها نظام آموزش و پرورش را مختل کرده بود.

خبرگزاری فارس: دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه بررسی‌ها نشان داد که بیش از 50 زنگ نمادین در طول سال در مدارس کشور نواخته می‌شد، گفت: این زنگ‌ها نظام آموزش و پرورش را مختل کرده بود.
مهدی نوید ادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» به دلایل تصویب طرح نواخته شدن تنها 3 زنگ در مدارس کشور اشاره کرد و اظهار داشت: بررسی‌ها نشان داد که به بهانه‌های مختلف، زنگ‌هایی در مدارس نواخته می‌شد که این زنگ‌ها نظام آموزش و پرورش ما را مختل کرده بود.

وی با بیان اینکه نواخته شدن این زنگ‌ها پاسخ به نیاز دستگاه‌های مختلف کشور بود، ادامه داد: هر دستگاهی از ما درخواست داشت تا به مناسبت کار و مأموریت آنها، زنگ نمادینی در مدارس نواخته شود.

نویدادهم اضافه کرد: ما بر سر دو راهی بودیم، از یک سو نیاز داشتیم دانش‌آموزان را با این پدیده‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی آشنا کنیم و از سوی دیگر وظیفه داشتیم مراقب برنامه آموزشی و تربیتی آموزش و پرورش باشیم چرا که اهداف آموزشی و تربیتی بر اساس زمانی تعیین شده به نتیجه می‌رسید.

* به طور متوسط هر یک روز در میان یک زنگ نمادین در مدارس نواخته می‌شد

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: بررسی کارشناسی انجام دادیم و مشخص شد که بیش از 50 زنگ نمادین در طول سال نواخته می‌شود؛ یعنی به طور متوسط هر یک روز در میان، یک زنگ در مدارس نواخته می‌شد لذا آمدیم مصوبه‌ای را پیش‌بینی کردیم که تنها 3 زنگ ملی در مدارس نواخته شود.

وی افزود: بر این اساس تنها در اول مهر که آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس است، سیزده آبان که روز دانش‌آموز و تسخیر لانه جاسوسی است و 12 بهمن که آغاز دهه فجر است، در مدارس کشور زنگ نمادین نواخته خواهد شد.

* الزامی نیست یک ساعت دانش‌آموزان را در صف نگه داریم تا زنگی زده شود

نوید ادهم ادامه داد: جلوی مابقی زنگ‌ها را گرفتیم و اعلام کردیم اگر واقعاً جایی نیاز است، دیگر زنگی نواخته نشده و ساعت درسی دانش‌آموزان نیز حذف نشود بلکه آن موارد در فوق برنامه‌ها، سر کلاس و روزنامه دیواری منعکس شود در حقیقت الزامی نیست یک ساعت دانش‌آموزان را در صف نگه داریم تا زنگی زده شود.

به گزارش توانا، بر اساس مصوبه هشتصد و پنجاه و چهارمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش و با امضای رئیس جمهور و رئیس شورای عالی آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش و دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، نواختن زنگ مناسبت های ملی ـ اسلامی در مدارس کشور ساماندهی شد.

بر اساس این مصوبه که در تاریخ 27 دی ماه سال 90 تصویب شد، ضمن تأکید بر ضرورت تحقق اهداف تعلیم و تربیت، صیانت از برنامه های آموزشی و تربیتی مدارس و پاسداشت مناسبت ها و رویدادهای ملی ـ اسلامی، نواختن زنگ سراسری مناسبت های ملی ـ اسلامی در مدارس کشور ساماندهی شده است.

طبق این مصوبه مقرر شده است در طول سال تحصیلی فقط 3 زنگ خاص به صورت همزمان در مدارس کشور در 3 مناسبت آغاز سال تحصیلی و گرامیداشت دفاع مقدس (اول مهر)، روز دانش آموز و استکبار ستیزی (13 آبان) و زنگ انقلاب اسلامی (12 بهمن) نواخته شود.

در تبصره یکم این مصوبه بر تنظیم و اجرای برنامه های ویژه در این مناسبت ها، توجه به شرایط سنی و علایق دانش آموزان، رعایت ضوابط تربیتی و آموزشی، ایجاد نشاط و کارآمدی برنامه ها و استفاده حداکثری از مشارکت دانش آموزان و معلمان در برنامه ریزی و اجرا تأکید شده است.

با توجه به تبصره دوم این مصوبه، گرامیداشت سایر مناسبت ها و موضوعات دیگر در قالب برنامه صبحگاه و غنی سازی برنامه های مربوط به فعالیت های فوق برنامه و استفاده بهینه از فرصت ها و ظرفیت های درون و برون کلاس انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط