سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۰:۵۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۸ فروردین ۱۳۹۱در ۸:۲۷ ب.ظ تعداد بازدید: 178 بازدید کد خبر:1105 چاپ خبر

به ‌یادماندنی‌ترین جمله رهبر معظم انقلاب در سال 90 انتخاب شد

0

تهران – به ‌یادماندنی‌ترین جمله حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۰ از نظر كاربران سایت اینترنتی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب انتخاب شد.


به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای، این پایگاه در روزهای پایانی اسفندماه ۹۰ برای دومین سال پیاپی از كاربران خود خواست تا نظرشان را درباره‌ مهمترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله رهبر انقلاب در سال از طریق پیامك و ارسال كامنت ابراز نمایند.

در پایانِ این نظرسنجی كه تا روز ۱۴ فروردین ۹۱ ادامه داشت، جمله مربوط به «پشتیبانی علنی ایران از هرگونه مبارزه علیه اسرائیل» كه در نماز جمعه ۱۴ بهمن‌ماه سال گذشته ایراد شده بود، به عنوان مهمترین و محبوب‌ترین جمله انتخاب شد.

همچنین جملات مربوط به «شرایط بدر و خیبر» و «پاسخ به تهدیدهای آمریكا» در جایگاه بعدی قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، 10 جمله اول محبوب كاربران به شرح زیر است:

1- من همین جا به این مناسبت، این جمله را عرض كنم: حكام بحرین ادعا كردند كه ایران در قضایاي بحرین دخالت می كند. این دروغ است. نه، ما دخالت نمی كنیم. ما آنجائي كه دخالت كنیم، صریح می گوئیم. ما در قضایاي ضدیت با اسرائیل دخالت كردیم؛ نتیجه‌اش هم پیروزي جنگ 33 روزه و پیروزي جنگ 22 روزه بود. بعد از این هم هر جا هر ملتي، هر گروهي با رژیم صهیونیستي مبارزه كند، مقابله كند، ما پشت سرش هستیم و كمكش می كنیم و هیچ ابائي هم از گفتن این حرف نداریم. این حقیقت و واقعیت است. اما اینكه حالا حاكم جزیره‌ بحرین بیاید بگوید ایران در قضایاي بحرین دخالت می كند، نه، این حرف درستي نیست، حرف خلاف واقعي است. ما اگر در بحرین دخالت می كردیم، اوضاع در بحرین جور دیگري می شد! ( 14/11/1390- خطبه‌های نماز جمعه تهران)

2- ما امروز در شرائط شعب ابي‌طالب نیستیم؛ ما در شرائط بدر و خیبریم.( 19/11/1390 بیانات در دیدار مردم قم به مناسبت سالروز 19 دی)

3- هم آمریكا بداند، هم دست‌نشاندگانش بدانند، هم سگ نگهبانش رژیم صهیونیستي در این منطقه بداند؛ پاسخ ملت ایران به هرگونه تعرضي، هرگونه تجاوزي، بلكه هر گونه تهدیدي، پاسخي خواهد بود كه از درون، آنها را از هم خواهد پاشید و متلاشي خواهد كرد.(19/8/1390 – بیانات در دانشگاه افسري امام علي علیه‌السّلام)

4- میلیون ها رسانه را به كار انداختند، براي اینكه مردم را دلسرد كنند. گاهي گفتند مردم در انتخابات (مجلس نهم) شركت نمی كنند… در روز جمعه‌اي كه مي‌آید، یك سیلي سخت‌تر به چهره استكبار خواهد زد. (10/12/1390 – بیانات در دیدار اقشار مردم و خانواده شهدا و ایثارگران)

5 – تاریخ بشریت، بر سر یك پیچ بزرگ تاریخي است. دوران جدیدي در همه عالم دارد آغاز می شود. (10/11/1390 – بیانات در دیدار شركت‌كنندگان در اجلاس جهانی جوانان و بیداري اسلامي)

6- یك جمله هم راجع به این تهدیدهاي آمریكا عرض بكنیم. مرتباً تهدید میكنند؛ تهدید به این زبان: همه‌ي گزینه‌ها روي میز است! یعني حتّي گزینه‌ي جنگ. این، تهدید به جنگ است با این زبان. خب، این تهدید به جنگ، به ضرر آمریكاست؛ خود جنگ، ده برابر به ضرر آمریكاست. (14/11/1390 -خطبه‌های نماز جمعه تهران)

7- فلسطین، فلسطینِ ‘از نهر تا بحر’ است، نه حتي یك وجب كمتر. (9/7/1390 – بیانات در كنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین‌)

8- حقیقتاً انتخابات، سیلي به چهره دشمنان این ملت است… حساسیتش از دفعات قبل هم شاید بیشتر است، به خاطر اینكه تیرهاي موجود در تركش استكبار علیه شما مردم تمام شده. هرچه می توانستند، ضربه زدند.(10/12/1390 -بیانات در دیدار اقشار مردم و خانواده شهدا و ایثارگران)

9- این سال را ‘سال جهاد اقتصادی’ نامگذاری می كنم و از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخش های دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی می شوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند. حركت طبیعی كافی نیست، باید در این میدان، حركت جهشی و مجاهدانه داشته باشیم. ( 1/1/1390 – بیانات در دیدار با هزاران نفر از مردم استان خراسان)

10- تا من زنده هستم، تا من مسئولیت دارم، به حول و قوه الهي نخواهم گذاشت این حركت عظیم ملت به سوي آرمان ها ذره‌اي منحرف شود. (3/2/1390 – بیانات در دیدار هزاران نفر از مردم استان فارس)

در این نظرسنجی بیش از ۱۹۰۰ پیامك و كامنت به سایت ارسال شد.

سال گذشته نیز مخاطبان سایت در نظرسنجی مشابهی، جمله «واكسینه‌شدن كشور در فتنه ۸۸» را به عنوان جمله‌ی به‌یادماندنی سال ۱۳۸۹ انتخاب كردند: «فتنه‌ي سال ۸۸ كشور را واكسینه كرد؛ مردم را بر ضد میكروبهاي سیاسي و اجتماعي‌اي كه میتواند اثر بگذارد، مجهز كرد؛ بصیرت مردم را بیشتر كرد. دیدار مردم قم ۲۸ مهرماه ۸۹»

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط