سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۳:۵۹:۲۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ ،‌ ۰۸:۲۸
۱۸ فروردین ۱۳۹۱در ۹:۲۵ ق.ظ تعداد بازدید: 85 بازدید کد خبر:1086 چاپ خبر

بیش از چهار هزار كلاس درس در دولت های نهم و دهم در لرستان احداث شده است

0

خرم آباد- مدیر كل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان گفت: از ابتدای فعالیت دولت نهم تاكنون بیش از چهار هزار كلاس درس در نقاط مختلف این استان احداث شده است

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا، حسین اسدی پور در جلسه شورای اداری استان لرستان افزود: ساخت این تعداد كلاس درس حاصل توجه ویژه دولت عدالت محور به استان لرستان و توسعه مراكز و فضاهای آموزشی است.

وی اظهار داشت: حدود 50 درصد از مجموع سه هزار و 118 فضای آموزشی موجود در استان لرستان در طول فعالیت دولت های نهم و دهم ساخته شده است.

مدیر كل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس لرستان، ساخت روزانه سه كلاس درس به صورت میانگین در لرستان را شاخص مهمی برای بررسی عملكرد دولت در زمینه توسعه فضاهای آموزشی عنوان كرد و گفت: درهمین ارتباط روزانه 250 متر مربع به فضای آموزشی و پرورشی استان لرستان دراین مدت افزوده شده است.

وی رشد 90 درصدی اعتبارات ملی ساخت و توسعه فضاهای آموزشی استان لرستان را عامل مهم شتاب بخشی به ساخت و ساز فضای آموزشی دانست و گفت: یك هزار و 40 پروژه آموزشی و پرورشی در سفرهای هیات دولت به لرستان به تصویب رسیده كه میانگین پیشرفت فیزیكی این مصوبات 2/71 درصد است.

مدیر كل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت : در طول برنامه پنجم توسعه شش هزار و 35 كلاس درس با شش هزار میلیارد ریال اعتبار در استان لرستان احداث و تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.

وی همچنین پیرامون اقدامات خیرین مدرسه ساز لرستان گفت : تعهدات خیرین مدرسه ساز استان لرستان از 40 میلیارد ریال در سال 1384 به 540 میلیارد ریال در سال 1390 افزایش یافته است.

اسدی پور تعداد خیرین مدرسه ساز لرستان را 766 نفر عنوان كرد و گفت : 119 نفر از این خیرین بانوان می باشند كه درحال حاضر 17 پروژه آموزشی در لرستان را احداث می كنند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط