سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۵:۳۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۷ فروردین ۱۳۹۱در ۶:۳۴ ب.ظ تعداد بازدید: 581 بازدید کد خبر:1059 چاپ خبر

طرح پزشك خانواده در مناطق شهری استان لرستان اجرا می شود

0

خرم آباد- رییس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی و درمانی استان لرستان از اجرای طرح پزشك خانواده در مناطق شهری این استان در سال جاری خبر داد و گفت : این طرح بعد از اجرای موفق طرح پزشك خانواده در مناطق روستایی برای اجرا در مناطق شهری به تصویب رسیده و اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اردشیر شیخ آزادی روز پنجشنبه در نخستین جلسه شورای اداری استان لرستان در سال 91، هدف از اجرای این طرح را توزیع عادلانه خدمات بهداشتی و درمانی ، افزایش رضایتمندی مردم و مدیریت منابع و همچنین جلوگیری از اتلاف منابع عنوان كرد.

وی اجرای این طرح را در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و قانون پنجم توسعه عنوان كرد و افزود: با اجرای این طرح هزینه درمانی مردم كاهش یافته و با تقبل هزینه ها از سوی سازمان های بیمه گرد خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به مردم ارائه می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشكی لرستان معافیت مردم از پرداخت نقدی فرانشیز ، جلوگیری از تجویز های غیر منطقی و غیر ضروری را از دیگر مزایای اجرای این طرح برشمرد و گفت : بر اساس این طرح در هر محله یك پزشك دارای مدرك دكترای حرفه ای عهده دار ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جامعه تحت پوشش خواهد بود.

شیخ آزادی خاطر نشان كرد : پزشك محله در این طرح، جامعه هدفی بین 500 دتا دو هزار و 500 نفر را در محله زیر پوشش داشته و بر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و توان بخشی آنان نظارت مستمر دارد.

وی در خاتمه گفت:در گام نخست از اجرای طرح پزشك خانواده در مناطق شهری ، این طرح در شهرهای سلسله و خرم آباد اجرایی شده و بتدریج در تمام شهرهای استان عملیاتی خواهد شد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط