سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۹:۵۷:۴۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۱۷ فروردین ۱۳۹۱در ۸:۳۴ ق.ظ تعداد بازدید: 149 بازدید کد خبر:1000 چاپ خبر

برنامه ریزی برای پیشگیری از بروز چالش ها با شناخت دقیق پیامدهای وقایع، ضرورتی انكارناپذیر است

0

خرم آباد – استاندار لرستان گفت: برنامه ریزی برای پیشگیری از بروز چالش ها با شناخت دقیق پیامدها و تبعات منفی و مثبت برخی اقدامات، لازمه كسب موفقیت در عرصه های مختلف و كاهش هزینه های سنگین ناشی از انجام فعالیت ها و اقدامات غیركارشناسی است.


به گزارش ایرنا، حبیب الله دهمرده روز پنجشنبه در جلسه معاونین و مدیران ستادی استانداری لرستان در آغاز سال 91،

افزود: به عنوان مثال در انتخابات 12 اسفندماه برغم وجود سوابق و ذهنیت های منفی در رابطه با برگزاری انتخابات در لرستان با انجام یك كار علمی و همه جانبه و شناخت دقیق ضعف ها و قوت ها، ضمن برگزاری یك انتخابات باشكوه و حماسی، از بروز بسیاری اتفاقات كه می توانست همه فعالیت ها را تحت شعاع خود قرار دهد، جلوگیری شود.

وی اظهار داشت: لازم است این قبیل اقدامات از سوی افراد نخبه، رسانه ها و مدیران به خوبی بررسی و تحلیل شود و به عنوان یك فرهنگ عمومی برای نهادینه شدن در سطح جامعه مورد ارزیابی و كنكاش قرار گیرد.

استاندار لرستان همچنین با تاكید بر ارائه و اطلاع رسانی خدمات و دستاوردهای چشمگیر نظام در زمینه عمران و آبادانی استان، گفت: برخی افراد با سیاه نمایی و منفی نگری تنها به دنبال تامین منافع خود حتی به قیمت زیرسئوال بردن نظام و دولت هستند و از این طریق با ایجاد یاس و ناامیدی در میان مردم، براین باورند كه می توانند اهداف خود را محقق كنند.

وی افزود: هیچ كس منكروجود مشكلات و كاستی ها در برخی بخش ها و حوزه ها نیست، اما به این بدان معنا هم نمی باشد كه تمامی خدمات و كارهای خوب انجام شده را نادیده بگیریم.

استاندار لرستان در ادامه افزود: اقدامات و تلاش های جهادگونه در سال 1390 كه براساس شعارمحوری جهاد اقتصادی برنامه ریزی و اجرایی شدند، منجر به شكوفایی و بروز بسیاری از قابلیت ها و توانمندی های موجود در استان برای توسعه پایدار و متوازن لرستان شد.

دكتر دهمرده گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی با توجه به بینش و درایت عمیق و موثر مدیریتی كه دارند، محور و اساس فعالیت های سالانه را براساس نیازها و مقتضیات روز جامعه داخلی و جهانی مشخص و ترسیم می كنند.

وی اظهار داشت: برهمین اساس در چند سال اخیر معظم له تاكید جدی و ویژه ای بر حوزه اقتصادی داشته و دارند كه این نشاندهنده مطالبات و خواسته های صریح ایشان در زمینه كار و تلاش برای توسعه و شكوفایی اقتصاد كشور و رسیدن به خودكفایی و استقلال اقتصادی به منظور مقابله با ترفندهای اقتصادی و تحریم های سیاسی دشمن است.

استاندار لرستان گفت: با توجه به اینكه دشمنان انقلاب اسلامی در 33 سال گذشته در عرصه های مختلف نظامی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به مقابله با نظام پرداخته و در نهایت مجبور به تحمل شكست شدند، در سال های اخیر با تغییر در رویكردهای خود، به سمت مقابله با انقلاب در حوزه اقتصادی روی آورده اند.

دكتر دهمرده افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز با ژرف اندیشی و آینده نگری ویژه ای كه دارند ، ضمن تشخیص این ترفند جدید دشمن، در سال های اخیر تاكید ویژه ای برای رشد و شكوفایی در عرصه اقتصادی كشور دارند كه از این طریق در عرصه اقتصادی نیز استكبار جهانی را مجبور به پذیرش شكست همچون دیگر عرصه ها كنیم.

وی گفت: بحث حمایت از تولید ملی و كار و سرمایه ایرانی در ادامه حركت جهاد اقتصادی برای شكوفایی كشور در واقع تداوم اقدامات جهادی سال های گذشته برای تحقق این مهم و رسیدن به خودكفایی در بخش های مختلف اقتصادی، صنعتی و تولیدی است.

دكتر دهمرده اظهار داشت: سال گذشته برهمین اساس، استان لرستان شاهد موفقیت های بزرگی در عرصه های مختلف اقتصادی و تولیدی بود و اقدامات ویژه و جهشی در زمینه تامین و توسعه زیرساخت های لازم برای توسعه متوازن و پایدار در لرستان انجام شد.

به گفته وی، امسال نیز باید با تداوم همین حركت های موثر اقتصادی، زمینه مناسب و مساعد برای توسعه بیش از پیش لرستان با هدف رفع محرومیت ها و مشكلات انباشت شده از گذشته این استان را فراهم كنیم.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط